Zeta Çelik | Hafif Çelik Ev

Güvenli Hafif Çelik Evlerin, her aşamasında tecrübe isteyen ve çelik montajının yanında konfor, tasarım, yalıtım gibi unsurlara da önem veren firmamız Zeta Çelik Hafif Çelik Yapılar konusunda 20 yılda yüzlerce projeye imza atmıştır. Müşterilerimizin isteklerini yol haritamız olarak kabul etmekteyiz.

İnşaat sektörünün gelişmesi ile birlikte klasik betonarme yapıların aksine yeni yeni ev modelleri ortaya çıkmıştır. Bu yeni ev modelleri arasında en çok göze çarpan yapılardan biri de hafif çelik ev olarak adlandırılan yapılardır. hafifcelikev.com olarak en güvenilir yapılardan biri olan hafif çelikten yapılan evleri pek çok modeller birlikte müşterilerimize sunuyoruz.

Hafif çelik evler adından da anlaşılabileceği gibi hafif çelik kullanılarak yapılan yapılan evlerdir. Soğuk ortamlarda üretilen çeliklerin kullanıldığı bu evler hafifliği sebebiyle daha güvenilir olmaktadır. Öyle ki bu malzeme hafiflik yaratmak için kullanılan ahşapların yerini almıştır.

İnsanlar ev sahibi olmak istediklerinde çoğu zaman şıklık ve görünüşe önem verse de güvenlik de öncelikleri arasında yer alır. Firma olarak evlerin yapımında kullandığımız bütün malzemeler evlerin güvenli olmasını sağlamakta. Ancak bunlar içerisinde en önemli malzeme hafif çeliktir. Diğer malzemeler ile birlikte kullanılan bu inşa malzemesi ev sahipleri için maksimum güvenilirliği sağlıyor.

Hafif çelikler son yıllarda sağladığı güvenlik nedeniyle pek çok alanda kullanılabilir hale gelmiştir. Biz hafifcelikev.com olarak bu malzemeleri müşteri istekleri doğrultusunda daha çok hafif çelik villa ve hafif çelik dubleks ev yapmak için kullanıyoruz. En kaliteli malzemeleri kullandığımız bu yapılarda hafif çelikleri de ekleyerek müşterilerimiz için güvenli bir ev ortamı sağlıyoruz.

Hafif çeliklerin kullanım amacı hafifliği sağlayarak dayanıklılığı arttırmak olduğunda evlerimizin her yerinde bu malzemelerden kullanmamaktayız. Bu malzemeleri daha çok direncin fazla olduğu direklerde kullanarak evler için en iyi dayanıklılığı sağlayabiliyoruz. Bu şekilde evin dış görünüşü de dışarıdan etkilenmemiş oluyor.

Hafif çelikler hakkında bilinmesi gereken ilk husus bu malzemelerin evin görüşüne herhangi bir etkide bulunmadığıdır. Yalnızca yapıların içinde bulunan bu inşa malzemeleri yapıda estetik görünümü hiçbir şekilde etkilememektedir. Hafif çelikler yapısı gereği kolay bir şekilde esneyebilmekte ve işlenebilmektedir. Bu nedenle evlerin inşası sırasında başvurduğumuz montaj yönteminde büyük bir kolaylık sağlar. Bu şekilde iş güvenliğine ve daha kaliteli işçiliğe imkân vermekte. Ayrıca hafif çeliklerin uzun seneler dayanıklı oluşu, kontrollü bir şekilde üretilmesi ve yüksek binalarda dahi kullanılabiliyor olması da hafif çeliğin kullanımına neden olan faktörler arasında.

Müşterilerimiz bizden ev sahibi olmak istediklerinde hangi yapılarda hafif çelik kullandığımızı merak ederler. Özellikle yaptığımız villalarda ve dubleks evlerde bu yapım malzemesini kullanıyoruz.

Ev sahibi olmak isteyenler gösterişli bir yapı istediğinde çoğu zaman villaları seçerler. Bizim de üretimini yaptığımız bu villalar şık olmasının yanında kullandığımız hafif çelik gibi malzemeler sayesinde oldukça güvenli bir ortam sunuyor. Evin büyük olmasına rağmen bu çelikler sayesinde sağlanan hafiflik deprem gibi doğal afetler karşısında koruma sağlamaktadır. Ayrıca yine yaptığımız dubleks evlerin de görünüşünün yanı sıra dayanıklı olması nedeniyle de müşteriler tarafından tercih edilmektedir. Başka bir deyişle müşteri isteklerini de göz önünde bulundurarak birçok ev modelinde bu inşa malzemesini kullanıyoruz.

Hafif çeliklerin avantajları daha ön plana çıkmaktadır. Öyle ki çoğu zaman hiçbir dezavantaj ile karşılaşılmaz.

hafifcelikev.com olarak temin ettiğimiz hafif çeliklerin kalitesi sayesinde evlerin daha uzun ömürlü, dayanıklı ve güvenilir olmasını sağlıyoruz. Bu malzemeler duvarlarda ve direklerde bulunduğundan diğer kaplamalar ile birlikte ısı ve ses yalıtımını sağlamaktadır. Ayrıca pek çok inşa malzemesine oranla maliyetinin düşük olması, çevre dostu olması ve kolay işlenebilir olması da inşa süresinde en iyi işçiliğe imkân vermektedir.

Hafif çelikler evlerde hafifliği sağlayarak dayanaklık sağladığı gibi aynı zamanda paslanma ve korozyona da daha az maruz kaldığından çürümeler de önlenmiş oluyor. Bununla birlikte geri dönüşüme olan katkısı sayesinde çevre dostu bir özelliğe de sahiptir.

Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki hafifcelikev.com olarak her zaman müşteri memnuniyetini ve güvenliğini sağlamak ilk amacımızdır. Firma olarak ev sahibi olmak isteyen müşteriler için en şık evleri yaparken aynı zamanda kaliteli malzemeleri kullanarak kullanıcı dostu evler inşa ediyoruz. Bu kaliteli malzemeler içinde de en çok kullandığımız malzeme hafif çeliktir. Hemen hemen her türlü ev modelinde kullandığımız bu inşa malzemeleri diğer malzemeler ile birleştiğinde başta deprem olmak üzere pek çok doğal afete engel oluyor ve evlerin uzun ömürlü olmasını sağlıyor.

Yapımını gerçekleştirdiğimiz evlerde kullanılan hafif çelikleri üretimden evde kullanım aşamasına kadar her aşamada inceliyoruz. Anlaşmalı olduğumuz üretici firmalar tarafından homojen bir şekilde üretilen bu inşa malzemesini kullanarak evin yapımından itibaren kolaylık sağlıyoruz. Ayrıca üretilme aşamasının her noktasında analiz edilen bu çelik yapılar doğru homojenliğin yakalanmasına ve bu sayede paslanma ve korozyon gibi olumsuzlukların önlenmesini sağlamaktadır. Bu sayede yaptığımız evler daha uzun süreler dayanabilmektedir.